Новини

19 Березень 12:55
Затверджено професійний стандарт "Кухар закладу освіти"
Затверджено професійний стандарт "Кухар закладу освіти"

В Україні нарешті розроблено чіткі вимоги до знань, навичок і компетентностей кухарів закладів освіти, 15 березня 2024 року Національна агенція кваліфікацій внесла в Реєстр кваліфікацій професійний стандарт "Кухар закладу освіти"!

Професійний стандарт розроблено в межах реформи шкільного харчування, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

Розробником професійного стандарту є ГО "Національна асоціація громадського харчування". Над стандартом працювали представники ГО "Національна асоціація громадського харчування", Проєктного офісу реформи шкільного харчування, Міністерства освіти і науки України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, ГО "Культфуд", а також висококваліфіковані фахівці закладів вищої, професійно-технічної освіти та підприємств, які забезпечують харчування дітей.

Професійний стандарт пройшов етап публічного громадського обговорення, коли всі бажаючі зробити свій внесок у формування вимог до компетентностей фіхівців, які забезпечуватимуть харчуванням дітей, могли подати свої пропозиції та зауваження. Після грунтовного аналізу відповідні корективи були внесені в текст стандарту.

В професійному стандарті визначені професійні кваліфікації, а також наведено документи, що підтверджують професійні кваліфікації, вимоги до стажу роботи, професійних навичок та підвищення професійної кваліфікації. Також, наразі чітко визначеними є трудові функції осіб, які забезпечуватимуть харчуванням дітей в школах та дитячих садочках, а також їхні компетентності, знання, уміння та аспекти відповідальності в ході виконання трудових функцій.

 

 

Записатись
Подати скаргу