Новини

17 Травень 14:17
Заключна інформація щодо спалаху гострої кишкової інфекції в Сугаківському ліцеї
Заключна інформація щодо спалаху гострої кишкової інфекції в Сугаківському ліцеї

Як раніше повідомлялося, зареєстровано спалах гострої кишкової інфекції в Сугаківському ліцеї Вендичанської селищної ради Могилів-Подільського району Вінницької області.

Всього постраждало 12 осіб: 11 дітей – учні Сугаківського ліцею та 1 доросла особа - вчителька закладу.

При проведені молекулярно-генетичних досліджень вірусологічною лабораторією ДУ "Вінницький ОЦКПХ МОЗ" виявлено РНК норовірусу у 8 дітей та 1 вчителя молодших класів. Усі постраждалі лікувались амбулаторно, заключний діагноз - "Гостра кишкова інфекція, спричинена норовірусом".

За результатами проведених лабораторних досліджень об'єктів внутрішнього середовища закладу та відібраних проб харчових продуктів, досліджені зразки води, готових страв та сировини відповідали нормативним показникам. Із 20 санітарно-гігієнічних змивів, відібраних на харчоблоці, в 6 випадках (30,0%) виявлені бактерії групи кишкової палички (руки кухаря, обладнання та інвентар). Вказаний факт свідчить про порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів, недотримання правил особистої гігієни, що і сприяло виникненню спалаху в організованому колективі.

По виявлених під час епідрозслідування порушеннях санітарних норм та законодавства про безпечність харчових продуктів, Головним управлінням на адресу адміністрації закладу направлено приписи щодо їх усунення. Відповідальних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності (складено 2 протоколи за порушення санітарного законодавства).

Спалах був своєчасно локалізований, всі захворівші одужали.

 

Записатись
Подати скаргу