Санітарно-епідемічна ситуація в області за 1 квартал 2018 року

11 Травень 15:21
Санітарно-епідемічна ситуація в області за 1 квартал 2018 року
Санітарно-епідемічна ситуація в області за 1 квартал 2018 року

За 1 квартал 2018 року в області зареєстровано 1 спалах гострої кишкової інфекції.

Захворіло 7 дітей, що відвідували дошкільний навчальний заклад №19 м. Вінниці.

Захворілим було встановлено діагноз "Гострий гастроентероколіт середнього ступеню важкості". За результатами дослідження матеріалу від хворих на основі тест-систем, у 4 хворих виділено ротавірус.

Зв’язку захворювання дітей з організацією харчування в ДНЗ не встановлено. Результати лабораторного дослідження проб харчування, води, відібраних в ході епідемічного розслідування спалаху, відповідали санітарним нормам.  Ймовірно мав місце контактно-побутовий шлях передачі інфекції в дитячому колективі.

За звітний період в області зареєстровано 121 випадок інфекційних захворювань, проти 112 тисяч випадків за аналогічний період минулого року. 

Найбільш поширеними інфекціями залишаються грип та інші гострі респіраторні інфекцій, їх частка складає 97,6% в загальній структурі інфекційної патології. 

Територіальними управліннями Держпродспоживслужби налагоджено взаємообмін інформацією з медичними установами, лабораторними центрами МОЗ, якими здійснюється щоденний моніторинг епідемічної ситуації із захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. 

На виконання розпорядження голови ОДА, здійснювався комплекс протиепідемічних заходів, в т.ч. обмежувальних. При зростанні показників захворюваності, з метою попередження подальшого розповсюдження вірусної респіраторної інфекції та мінімізації наслідків, рішеннями територіальних комісій з питань ТЕБ та НС приймались рішення про розмежування дітей шляхом призупинення навчального процесу в загальноосвітніх закладах. 

Летальних випадків від грипу в області не реєструвалось.

Загальний рівень інфекційної захворюваності, без врахування грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій, за 1 квартал 2018 року, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зріс на 8,3 %.

Кишкові інфекції в структурі інфекційної захворюваності, без урахування грипу та ГРВІ, склали 55% від усіх інфекційних захворювань, на другому місці знаходяться інфекції, що передаються повітряно-крапельним шляхом - 10%, туберкульоз органів дихання в загальній сруктурі складає 6%.

Слід відмітити, що захворюваність гострими кишковими інфекціями, у порівнянні з аналогічним  періодом  минулого  року, знизилась на 8%. Всього на кишкові інфекції перехворіло 1175 жителів області, проти 1277 в 1 кварталі 2017 року.

В структурі гострих кишкових інфекцій 96% склали гастроентероколіти, із них – 44% встановленої етіології. Серед усіх гастроентероколітів захворювання, викликані ротавірусами, становили 40,5% (всього 204 випадки проти 286 в 2017р.).

Серед дітей зареєстровано 884 випадки ГКІ, що складає 75% від усіх.

Рівень захворюваності на сальмонельоз суттєво не змінився. В 1 кварталі зареєстровано 32 випадки сальмонельозу, в 2017р. - 31 випадок. 

Захворюваність вірусними гепатитами, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, знизилась на 22,0%. Всього зареєстровано 49 випадків проти 63 за аналогічний період минулого року. Знизилась кількість захворілих на вірусний  гепатит А - 14 випадків проти 22.

Ускладнень з інфекційних захворювань, що керуються засобами специфічної профілактики, не виникало. З крапельної групи інфекцій в області не реєструвались випадки захворювання на дифтерію та правець.

В області, як і в цілому по Україні, спостерігалось зростання захворюваності на кір. Всього вказаний діагноз був встановлений 73 жителям області.

Рівень захворюваності на туберкульоз органів дихання, в порівнянні з 1 кварталом 2017р., знизився на 3%. Всього зареєстровано 130 випадків інфекції проти 135 випадків в 2017 році. 88 випадків туберкульозу були підтверджені бактеріологічно, в 1 кварталі 2017р. - 66 випадків. 

 

Записатись
Подати скаргу