Новини

09 Січень 11:14
Звіт про результати комісійних обстежень об’єктів централізованого та децентралізованого водопостачання Вінницького району за 2024 рік
На виконання наказу начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Андрія Якимчука, відповідно до Протоколу №10 засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 21 грудня 2023 року та Протоколу №39 обласної комісії ТЕБ та НС від 29 грудня 2023 року, протягом 2024 року проводились спільні комісійні обстеження об’єктів централізованого та децентралізованого водопостачання Вінницького району у співпраці з місцевими органами влади.  Резу

На виконання наказу начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Андрія Якимчука, відповідно до Протоколу №10 засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 21 грудня 2023 року та Протоколу №39 обласної комісії ТЕБ та НС від 29 грудня 2023 року, протягом 2024 року проводились спільні комісійні обстеження об’єктів централізованого та децентралізованого водопостачання Вінницького району у співпраці з місцевими органами влади.

Результати обстежень:

  • Артезіанські свердловини: обстежено 230 свердловин, порушення виявлені на 175 об'єктах.
  • Об'єкти децентралізованого водопостачання (громадські криниці): перевірено 159 криниць, із них на 93 зафіксовані порушення.

Основні напрями перевірок:

Комісійна перевірка охоплювала такі аспекти:

  1. Наявність дозвільних документів (дозвіл на спеціальне водокористування, проєкти зон санітарної охорони артезіанських свердловин).
  2. Виявлення джерел потенційного забруднення у межах першого поясу зон санітарної охорони.
  3. Оцінка санітарно-технічного стану павільйонів артезіанських свердловин.
  4. Перевірка наявності технологічних регламентів виробництва питної води.
  5. Перевірка супровідних документів на обладнання, устаткування та реагенти для водопідготовки.
  6. Наявність угод підприємств з акредитованими лабораторіями для проведення досліджень якості питної води.
  7. Дотримання графіків виробничого контролю за безпечністю та якістю води.
  8. Проходження медичного огляду працівниками підприємств, наявність особистих медичних книжок.

Проблемні питання та рекомендації:

За підсумками перевірок суб'єктам господарювання та балансоутримувачам були направлені рекомендації щодо приведення об'єктів у відповідність до вимог чинного законодавства, зокрема:

  • Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» від 10.01.2010 №2918-ІІІ;
  • Постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.1998 №2024 «Про правовий режим зон санітарної охорони водних об'єктів»;
  • Державних санітарних норм і правил ДСанПіН №2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»;
  • Наказу ДКУ ЖКГ №30 від 05.07.1995 «Правила технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення».

Розгляд результатів на засіданнях ТЕБ та НС:

Проблемні питання стану об'єктів водопостачання заслуховувались на 8 засіданнях районної та місцевих комісій ТЕБ та НС. Прийняті рішення передбачають:

  • Усунення виявлених порушень у встановлені терміни.
  • Проведення модернізації та капітального ремонту об’єктів, які не відповідають вимогам.
  • Забезпечення регулярного проведення дезінфекції споруд та знезараження води.
  • Залучення додаткових ресурсів для покращення якості питної води у районі.

Висновки:

Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області під керівництвом Андрія Якимчука продовжує роботу з посилення контролю за якістю питної води та дотриманням санітарних норм. Особливу увагу приділяється дотриманню графіків дезінфекцій та виконанню суб'єктами господарювання заходів із забезпечення безпечного водопостачання населення.

Записатись
Подати скаргу