Новини

27 Грудень 10:39
Яке ж новорічне свято без вічнозеленої лісової красуні та прикрас до неї? Щоб не зіпсувати собі свято прислухайтесь до наших порад.
Яке ж новорічне свято без вічнозеленої лісової красуні та прикрас до неї? Щоб не зіпсувати собі свято прислухайтесь до наших порад.

При покупці ялинок та новорічних прикрас варто звертати увагу на інформацію, яку надає виробник. Відповідно до Закону України "Про захист прав споживачів", товар повинен містити обов'язкову інформацію для споживачів, зокрема: назву, дату виготовлення, склад, дані про ціну, термін використання, відомості про виробника, його місцезнаходження тощо. Також важливо, щоб були зазначені основні властивості продукції, включаючи інформацію про можливий вміст шкідливих для здоров’я речовин (якщо вони є). На товарі має бути позначка про проходження сертифікації, а також гарантійний термін та умови гарантії виробника. Це дозволяє споживачам у разі виявлення дефектів або неприємного запаху звернутися до продавця для повернення чи обміну продукції.

Інформація про товар має бути надана українською мовою. Якщо ж вона відсутня або викладена іноземною мовою, це може свідчити про те, що товар виготовлений у неналежних умовах або ввезений на територію країни поза митним контролем. У такому разі, ймовірно, продукція не пройшла лабораторні дослідження та може бути небезпечною для здоров’я.

Під час придбання новорічних товарів необхідно отримувати розрахунковий документ (чек), який стане гарантією для захисту прав споживача у разі виникнення будь-яких претензій. Усі вимоги споживачів розглядаються лише за наявності розрахункового документа.

При замовленні товарів в Інтернет-магазинах рекомендується звертати увагу на відгуки про магазин, умови оплати та точну адресу місця розташування магазину. Це допоможе уникнути ризиків, пов’язаних із шахрайством.

Якщо придбаний новорічний товар не відповідає вашим очікуванням за формою, розміром, кольором, фасоном чи іншими параметрами і не може бути використаний за призначенням, споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, де його було придбано. Обмін товару належної якості можливий протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, за умови, що товар не використовувався, збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ.

Перелік товарів, які не підлягають обміну чи поверненню з підстав, зазначених вище, затверджується Кабінетом Міністрів України. Якщо на момент обміну аналогічного товару немає в продажу, споживач має право обрати інший товар із наявного асортименту з відповідним перерахунком вартості, розірвати договір купівлі-продажу та отримати назад кошти або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару у продаж.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете забезпечити собі безпечні та вдалі покупки до новорічних свят. Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області бажає вам приємних та якісних придбань, які створять святковий настрій!

 

Записатись
Подати скаргу