Новини

25 Травень 12:07
Вимоги до ввезення в Україну сільськогосподарських тварин та їх репродуктивного матеріалу
Вимоги до ввезення в Україну сільськогосподарських тварин та їх репродуктивного матеріалу

Держпродспоживслужба забезпечує державний ветеринарно-санітарний контроль при ввезенні на територію України сільськогосподарських тварин і їх репродуктивного матеріалу згідно з вимогами, затвердженими наказом Міністерства аграрної політики №553, з дотриманням норм, визначених Законом України "Про ветеринарну медицину".

Варто заначити, що ввезення живих тварин (окрім домашніх, спортивних, експериментальних, циркових тощо), їхнього репродуктивного матеріалу можливе виключно із потужностей (об'єктів), щодо яких встановлено відповідність законодавству України.

Основні вимоги до ввезення вищезазначених тварин:

 1. Живі тварини повинні бути ідентифікованими, зокрема велика і дрібна рогата худоба, коні, свині, собаки та коти - мати повсюдну ідентифікацію та облік в індивідуальному порядку за допомогою неповторюваного ідентифікатора; свійська птиця, птахи, бджоли, комахи, риби, ракоподібні, молюски, жаби, амфібії та рептилії - колективну ідентифікацію за епідеміологічною одиницею або групою належності за допомогою неповторюваного групового ідентифікатора.
 2. Живі тварини не повинні бути призначені для забою в рамках програми боротьби з інфекційними хворобами тварин.
 3. Жуйні тварини не повинні отримувати кормів тваринного походження, що містять тваринний білок жуйних тварин.
 4. Племінні, користувальні та забійні тварини не повинні отримувати стильбенів, тиреостатичних речовин, а також естрогенних, андрогенних, гестагенних речовин або β-агоністів для інших цілей, ніж терапевтичні чи зоотехнічні.
 5. Транспортні засоби, за допомогою яких здійснюються перевезення живих тварин, мають бути сконструйованими у спосіб, що забезпечує уникнення можливості висипання/виливання екскрементів, матеріалу підстилки чи корму з транспортного засобу під час перевезення цих тварин. Перед завантаженням тварин транспортні засоби мають бути очищеними та продезінфікованими відповідно до вимог законодавства країни-експортера/країни походження.
 6. Поводження з живими тваринами перед завантаженням, під час завантаження та транспортування має відповідати вимогам законодавства України про благополуччя тварин або еквівалентним вимогам.
 7. Сперма/ембріони/ооцити мають бути отриманими, переробленими та зберігатись відповідно до вимог законодавства України або відповідно до вимог МЕБ.
 8. У спермі/ембріонах/ооцитах не допускається наявність патогенних і токсикогенних мікроорганізмів та клітин крові.
 9. До міжнародних ветеринарних сертифікатів, які супроводжують вантажі зі спермою/ембріонами/ооцитами, додається специфікація, що має містити такі дані:
 • порода, кличка, ідентифікаційний номер тварини-донора;
 • число, місяць та рік взяття сперми/ембріонів/ооцитів;
 • кількість каністр у спеціальних контейнерах (посудинах);
 • кількість серій і доз в одній каністрі;
 • сперма/ембріони/ооцити мають перевозитись в опломбованих та нових/стерильних контейнерах.

Пломбування контейнерів має проводитись під контролем (наглядом) державного ветеринарного інспектора країни-експортера/країни походження.

Перед відправленням в Україну тварини повинні утримуватись на карантині у спеціально підготовлених для цього приміщеннях під контролем (наглядом) державного ветеринарного інспектора країни-експортера/країни походження, а саме:

 • племінна та користувальна велика рогата худоба (ВРХ) - протягом щонайменше останніх 28 днів перед відправленням на митну територію України;
 • племінні та користувальні вівці, кози, свині, коні, спортивні коні, парнокопитні тварини (Artiodactyla) (за винятком племінних та користувальних ВРХ (включаючи роди Bubalus та Bison та їх помісі), овець (Ovis aries), кіз (Capra hircus), свиневих (Suidae), таясових (Tayassuidae)) - протягом щонайменше останніх 30 днів перед відправленням на митну територію України.

У період карантинування державним ветеринарним інспектором країни-експортера/країни походження здійснюється клінічний огляд тварин та проводяться діагностичні дослідження, відповідно до розділу II Вимог, затверджених наказом Міністерства аграрної політики №553.

Довідково: на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби оприлюднені форми міжнародних ветеринарних сертифікатів на імпорт живих тварин в Україну, а також зразки сертифікатів (у випадку, якщо з країною походження відсутня погоджена форма сертифіката).

 

Записатись
Подати скаргу