Новини

05 Липень 11:38
Використання зразків насіння незареєстрованих сортів рослин
Використання зразків насіння незареєстрованих сортів рослин

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про насіння і садивний матеріал" та п. 21 постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2023 року №917 "Про затвердження Порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин та контролю за їх використанням" спеціалісти відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області перевірили достовірність розміщення (висіву) на території області зразків насіння сортів рослин, не внесених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, ввезених для селекційних, дослідних робіт та експонування на підставі Підтверджень, виданих Держпродспоживслужбою України в поточному році.

Протягом тижня були оглянуті посіви:

  • ТОВ "Монсанто насіння", відповідно до договору про співпрацю, розміщено (висіяно) зразки насіння ріпаку озимого для дослідних робіт в ТОВ СП "Соняшний двір", с. Сиваківці Вінницького району, на площі 9,8 га;
  • ТОВ "Кортева Агрісаєнс Україна", розміщено (висіяно) зразки насіння кукурудзи звичайної та соняшнику однорічного для селекційних, дослідних робіт в СВК "Білопільський", с. Білопілля Хмільницького району, на площі 3,39 та 0,03 га відповідно та в ФГ "Велес АРС", с. Куманівці Хмільницького району, на площі 0,33 та 0,78 га відповідно;
  • ТОВ "Черлис", розміщено (висіяно) зразки насіння кукурудзи звичайної для дослідних робіт в СВК "Білопільський", с. Білопілля Хмільницького району, на площі 3,79 га.

Всього було проведено огляд посівів на площі 53,65 га, складено 34 акти про використання зразків насіння, ввезених для селекційних, дослідних робіт та експонування.

Встановлено, що зразки насіння, ввезені в Україну за виданими Підтвердженнями, використовуються відповідно до призначення. За результатами огляду складено Акти огляду посівів. Надано рекомендації по догляду за посівами та вказівки, обов'язкові до виконання суб'єктами господарювання щодо використання урожаю, отриманого після збирання посівів.

 

Записатись
Подати скаргу