Новини

04 Серпень 09:31
Встановлення обґрунтованих цін на продовольчі товари є одним з пріоритетів діяльності Держпродспоживслужби в умовах воєнного стану
Встановлення обґрунтованих цін на продовольчі товари є одним з пріоритетів діяльності Держпродспоживслужби в умовах воєнного стану

З метою створення в умовах воєнного стану ефективної системи забезпечення цінової стабільності та стримування інфляційних процесів на ринку продовольства, Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 19.06.2023 р. №650.

Зазначеною постановою запроваджено державне регулювання цін на окремі продовольчі товари вітчизняного виробництва у вигляді встановлення граничного рівня торговельної надбавки (націнки) в розмірі не більше 10 відсотків.

До таких товарів наразі віднесено: молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці), борошно пшеничне вищого сорту, хліб житньо-пшеничний, батон, яйця курячі категорії С1, птицю (тушки курячі, четвертини тушки курячої), олію соняшникову рафіновану.

На Держпродспоживслужбу покладено виконання завдань щодо здійснення контролю за дотриманням суб'єктами господарювання вимог законодавства при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін.

Враховуючи викладене, у разі, коли споживачами зафіксовано окремі факти можливих порушень законодавства у сфері ціноутворення, звертаємось з проханням повідомляти про них Держпродспоживслужбу чи її територіальні органи.

У зверненні про порушення прав та законних інтересів необхідно зазначити інформацію про назву і організаційно-правову форму суб'єкта господарювання (ФОП, ПП, ТОВ тощо), його місцезнаходження, а також, за можливості, додати копії наявних документів, що можуть підтверджувати факти порушень (чеки, квитанції, фотографії цінників тощо).

 

 

Записатись
Подати скаргу