Новини

10 Липень 09:26
Відбувся обмін досвідом в рамках проєкту ЄС Twinning в сфері насінництва та розсадництва
Відбувся обмін досвідом в рамках проєкту ЄС Twinning в сфері насінництва та розсадництва

За підтримки проєкту Європейського Союзу Twinning "Наближення національного законодавства України у сфері державного нагляду (контролю) за ГМО у відкритих системах, охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва до європейських норм та стандартів" організовано навчальний візит для фахівців Департаменту фітосанітарної безпеки та контролю в рослинництві Держпродспоживслужби в Латвію.

Делегація Держпродспоживслужби відвідала Державну службу захисту рослин Латвійської Республіки, а також ознайомилася з роботою лабораторії з насінництва, яка акредитована за стандартами ISTA, для обміну досвідом щодо сертифікації насіння за стандартами ISTA в Латвії та в Україні.

Оскільки наша держава тримає неухильний євроінтеграційний курс, такі візити дають можливість фахівцям, що задіяні в системі державного нагляду (контролю) у сфері насінництва і розсадництва на власному досвіді ознайомитись з успішними європейським практиками та застосовувати їх в українських реаліях.

Довідково: ISTA (International Seed Testing Association) – Міжнародна асоціація з тестування насіння. Основна мета - розробка, прийняття й публікація стандартних процедур відбору зразків насіння й випробування насіння, а також сприяння однаковому застосуванню цих процедур для оцінювання насіння, що є в обігу в міжнародній торгівлі. Важливо, що ISTA діє без економічних інтересів та політичного впливу, є неупередженою, об'єктивною та справедливою.

Україна є країною-членом Асоціації ISTA, що підтверджено Законом України "Про ратифікацію Конституції Міжнародної асоціації з контролю за якістю насіння".

 

 

Записатись
Подати скаргу