Новини

16 Серпень 14:30
Відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії щодо посилення заходів з профілактики сказу
Відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії щодо посилення заходів з профілактики сказу

Сьогодні, 16 серпня 2023 року, відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій обласній військовій адміністрації, на якому розглянули питання необхідності посилення заходів з профілактики захворювання тварин на сказ.

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом. Характеризується розвитком енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі інфікування людини потрібна негайна госпіталізація та введення антирабічної вакцини, смерть неминуча у разі зволікання та неотримання належної медичної допомоги.

Сьогодні на території Вінницької області напружена епізоотична ситуація щодо сказу тварин, з початку року підтверджено 74 випадки. Люди звертаються зі скаргами щодо бродіння великої кількості лисиці червоної в населених пунктах, що становить загрозу для їхнього здоров'я та життя.

Як показує аналіз результатів епізоотичних розслідувань випадків сказу, у 100 відсотків продуктивних і у 50 відсотків  домашніх тварин зараження відбулося при контактуванні із лисами, що підтверджує те, що лисиця червона є основним нозоареалом вірусоносійства та розповсюдження сказу серед тварин.

За рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій обласній державній адміністрації, на території області попередніми роками постійно проводився плановий відстріл лисиці червоної, від усіх відстріляних тварин біоматеріал обов'язково досліджувався у Вінницькій регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби. Це давало змогу в значній мірі регулювати чисельність та здійснювати моніторинг епізоотичного стану серед дикої фауни.

Наразі, враховуючи обмеження, пов'язані із військовим станом, така робота не проводиться. Члени комісії обговорили інші шляхи врегулювання даного питання, будуть прийняті відповідні рішення.

 

 

Записатись
Подати скаргу