Новини

07 Серпень 17:03
Стан Вінницьких пляжів у серпні: що змінилось та чи можна купатись?
Стан Вінницьких пляжів у серпні: що змінилось та чи можна купатись?

Після прохолодних дощових днів у Вінницю знову прийшла тепла пора, хочеться погрітися на сонечку та покупатися. А зробити це можна на мальовничих берегах головної водойми нашого міста – річки Південний Буг, де організовані міські пляжі для відпочинку.

На пляжах проведений відповідний благоустрій - встановлені урни та контейнери для збору побутових відходів, роздягальні, лавочки, тіньові навіси, надвірні туалети та душові кабіни. Берегова зона пляжів підсипана чистим піском.

На пляжах "Гонти" та "Хімік", як і раніше, купатися не рекомендується. У відібраних пробах води, які були проведені фахівцями ДУ "Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України" в липні, на цих пляжах встановлена невідповідність вимогам чинного санітарного законодавства.

За результатами лабораторних досліджень, збудників паразитозів у річковій воді у всіх зонах відпочинку  міста не виявлено, але встановлена невідповідність якості води санітарним вимогам по індексу лактозопозитивних кишкових паличок, запаху, водневому показнику рН, біохімічному споживанню кисню (БСК) та вмісту формальдегіду.

Стосовно грунту, на пляжах виявлено його мікробне забруднення (бактерії групи кишкових паличок). На пляжах "Вишенське озеро" та "Гонти" в піску виявлені яйця гельмінтів (аскарид). Вміст важких металів та залишкової кількості пестицидів у грунті на всіх пляжах знаходиться в межах допустимих величин. 

Враховуючи вищезазначене, Вінницьким міським управлінням ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області були направлені листи на адреси керівників балансоутримуючого підприємства і департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради про необхідність перевірки наявності табличок з надписом "Купатись заборонено", про проведення регулярного прибирання території пляжів від сміття та обов’язкового рихлення грунту (піску) на території пляжів.

Також, проаналізувавши результати досліджень за липень, рекомендуємо мешканцям надалі утримуватись від купання на пляжах міста, оскільки при купанні забруднена вода може потрапити в ротову порожнину та викликати гострий гастроентероколіт, основними симптомами якого є: біль у животі, нудота, блювота, пронос, підвищена температура тіла, слабкість.

При перебуванні на відпочинку не забувайте і про дотримання правил особистої гігієни, головні убори від сонця та питний режим.

 

Записатись
Подати скаргу