Новини

22 Березень 14:57
Щодо епізоотичної ситуації на території Іллінецької міської ТГ
Щодо епізоотичної ситуації на території Іллінецької міської ТГ

20 березня 2023 року на базі Іллінецької територіальної громади пройшла щотижнева оперативна нарада в ході якої головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Вінницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Анатолій Гоїк доповів про епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин на території Іллінецької міської ТГ.

З початку року неблагополучним пунктом по сказу тварин було с. Якубівка, в якому проводились оздоровчі заходи. 15 лютого 2023 року, по закінченню карантинних обмежень та проведенню усіх протиепізоотичних оздоровчих заходів, розпорядженням надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій обласній військовій адміністрації з населеного пункту було знято карантинні обмеження по сказу.

Окрім того, 27 лютого у с. Жорнище бродячий собака покусав місцеву жительку. Тварину було ізольовано та піддано ветеринарному нагляду, на четвертий день спостереження собака помер. Спеціалісти Іллінецького відділу Вінницької районної лікарні негайно виїхали в даний населений пункт з метою відбору патологічного матеріалу тварини та проведення невідкладних протиепізоотичних заходів. За результатами лабораторних досліджень патологічного матеріалу Вінницькою регіональною лабораторією Держпродспоживслужби було підтверджено діагноз – сказ. Наразі с. Жорнище оголошено неблагополучним пунктом по сказу тварин, накладено карантинні обмеження, які будуть зняті через два місяці після останнього випадку захворювання тварин на сказ. В даному населеному пункті проводяться вимушені карантинні протиепізоотичні заходи, вже щеплено проти сказу 126 собак та 74 коти. Ймовірною причиною виявлення захворювання тварини на сказ є червона лисиця. Що стосується потерпілої, вона під наглядом лікарів КНП "Іллінецька міська лікарня" проходить курс антирабічної вакцинації.

З початку 2023 року в населених пунктах громади щеплено проти сказу 563 собаки та 427 котів. Профілактичне щеплення домашніх тварин можна зробити за адресою м. Іллінці, вул. Незалежності, 108. Анатолій Гоїк зазначив, що Іллінецький відділ Вінницької районної лікарні в достатній кількості забезпечений антирабічною вакциною.

 

Записатись
Подати скаргу