Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області повідомляє виробників садивного матеріалу про те, що відповідно до Спеціальних фітосанітарних вимог Республіки Сербія (Список IV А частина І), експорт садивного матеріалу винограду Vitis spp можливий за умови виконання вимог визначених пунктами 24.1, 36.1, 46 (далі – Спеціальні вимоги). Фітосанітарні вимоги Республіки Сербія розміщені на вебпорталі Держпродспоживслужби в розділі "Фітосанітарія, контроль у сфері насінництва та розсадництва", "Фітосанітарні вимоги країн", "Фітосанітарні вимоги Республіки Сербія" за посиланням та на офіційному сайті Міжнародної конвенції про захист рослин.
Таким чином, умови експорту садивного матеріалу до Республіки Сербія передбачає виконання пункту 24.1 Спеціальних вимог, а саме: "Без шкоди для положень, що застосовуються до рослин, перелічених у Додатку III(A)(15), офіційна заява про відсутність симптомів Grapevine Flavescence dorée MLO та Xylophilus ampelinus (Panagopoulos) Willems et al., під час спостереження на місці вирощування та в безпосередній близькості від нього, з початку двох останніх повних циклів вегетації".
Довідково: бактеріальне в'янення винограду (Xylophilus ampelinus (Panagopoulos) – збудник бактеріального некрозу кори виноградної лози, який внесено до списку А-1, Переліку регульованих шкідливих організмів України. Вперше Xylophilus ampelinus було виявлено і описано в Греції (Кріт) під назвою Xanthomonas ampelinaу в 1969 році. Сучасний таксономічний статус збудник отримав у 1987 році після вивчення його ДНК та РНК. Збудник поширено в Греції, Франції, Італії, Молдові, Словенії, Іспанії та Південній Африці. Першими ознаками зараження є лінійні червонувато-коричневі смуги на пагоні, що тягнуться від основи до верхівки. Потім розвиваються тріщини та виразки, які іноді досягають глибини серцевини, згодом пагони в'януть і засихають. На поперечних зрізах старих стебел видно побуріння тканин, на дуже молодих пагонах зміна кольору спостерігається рідше і весь пагін відмирає. Заражені пагони коротші за звичайні, що надає ліані низькорослий вигляд. На листках винограду за ураження Xylophilus ampelinus спостерігається розвиток некрозів. Xylophilus ampelinus уражує лише виноградну лозу.