Новини

04 Червень 11:40
Про придбання товару чи замовлення послуги у фізичної особи
Про придбання товару чи замовлення послуги у фізичної особи

Останнім часом на адресу Держпродспоживслужби все частіше надходять скарги споживачів щодо товарів, придбаних в мережі Інтернет на платформах спільного доступу (соціальні мережі) або на торговельних майданчиках (дошки оголошень).

Платформи спільного доступу і дошки оголошень в мережі Інтернет є сторінками для розміщення оголошень, у тому числі і оголошень фізичних осіб (громадян), які не є суб'єктами господарювання.

Звертаємо увагу споживачів на те, що Держпродспоживслужба наділена повноваженнями перевіряти дотримання вимог нормативно-правових актів щодо безпечності продукції, а також правил торгівлі та надання послуг тільки суб'єктами господарювання.

Відповідно до статті 55 Господарського кодексу України суб'єктами господарювання є:

  • господарські організації – юридичні особи, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку, та мають найменування, яке містить інформацію про його організаційно-правову форму (ТОВ, ПП, АТ, ПАТ тощо);
  • громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці (ФОП).

Отже, у випадку придбання громадянином товару чи замовлення послуги у іншої фізичної особи, їх взаємовідносини не підпадають під регулювання Закону України "Про захист прав споживачів", тож у Держпродспоживслужби відсутні правові підстави для вжиття будь-яких заходів до таких продавців.

Держпродспоживслужба закликає споживачів свідомо підходити до вибору товару і замовлення послуг, оскільки повноваження із захисту прав споживачів поширюються тільки на діяльність продавців, зареєстрованих в установленому порядку та які працюють офіційно, відповідно до вимог законодавства.

 

Записатись
Подати скаргу