Новини

10 Лютий 08:15
На Вінниччині фахівці Держпродспоживслужби проводять активну роз'яснювальну роботу з профілактики отруєння бджіл
На Вінниччині фахівці Держпродспоживслужби проводять активну роз'яснювальну роботу з профілактики отруєння бджіл

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області спільно з представниками органів місцевого самоврядування проводять активну роз'яснювальну роботу щодо правил застосування засобів захисту рослин та профілактики отруєння бджіл з суб'єктами господарювання, які займаються бджільництвом та здійснюють діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур.

Так, протягом 8-9 лютого 2023 року спеціалісти Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини спільно зі спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки провели наради на базі Шаргородської міської, Мурафської та Джуринської сільських ТГ і Барської міської ради (Жмеринське районне управління); Оратівської та Немирівської ТГ (Вінницьке районне управління); Томашпільської та Вапнярської ОТГ (Тульчинське районне управління); Турбівської ТГ (Липовецька районна державна лікарня ветеринарної медицини).

Головною метою нарад було узгодження порядку взаємодії бджолярів та сільгоспвиробників в межах чинного законодавства.

В ході проведення заходів присутні розглядали питання алгоритму реєстрації пасіки та отримання ветеринарно-санітарного паспорта; правил перевезення, розміщення пасік та ведення бджільництва; дотримання законодавства в частині використання засобів захисту рослин; необхідності отримання допусків на право роботи з агрохімікатами та пестицидами.

Присутнім було наголошено, що власників пасік необхідно оповіщати завчасно (не пізніше ніж за три доби до хімобробок) із зазначенням місця (у радіусі до 10 км), при цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату, час і спосіб проведення обробки. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл, у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл!

Дотримання правил та взаємоповага - гарантія плідної співпраці пасічників та сільгоспвиробників, що принесе користь обом сторонам: пасічнику - мед, пилок та здорових бджіл, а власнику сільськогосподарського підприємства - підвищення врожайності сільськогосподарських культур за рахунок запилення рослин бджолами.

Усі присутні мали змогу отримати фахову консультацію та пам'ятки щодо попередження отруєння бджіл і алгоритму дій у разі виникнення такої ситуації. 
  

 

Записатись
Подати скаргу