Новини

27 Червень 15:56
Фахівці Вінницького міського управління провели моніторингові обстеження місць реалізації дикорослих грибів
Фахівці Вінницького міського управління провели моніторингові обстеження місць реалізації дикорослих грибів

За ініціативою Вінницького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області 06 червня 2024 року при Вінницькій міській раді відбулось засідання комісії з питань ТЕБ та НС з прийняттям Протоколу №15 та затвердженням Комплексних планів щодо попередження отруєнь дикорослими грибами та профілактики ботулізму.

На виконання Комплексного плану керівникам агропродовольчих ринків (торговельних комплексів) направлено 7 листів, керівникам лікувально-профілактичних закладів – 6 листів, також направлено листи до КП "Муніципальна варта ВМР" та Департаменту охорони здоров'я.

З 21 червня 2024 року фахівці Вінницького міського управління спільно з представниками КП "Муніципальна варта ВМР" розпочали моніторингові відвідування агропродовольчих ринків з метою здійснення контролю умов реалізації дикорослих грибів. За результатами 5 моніторингових відвідувань (ТК "Привокзальний-2", ринок "Привокзальний" ТОВ "Бізнес Про", "Центральний", блоку по реалізації сільськогосподарської продукції ТСК "Пасаж", ТК "Вишенька") виявлено 14 фізичних осіб, які здійснювали реалізацію дикорослих грибів за наявності експертних висновків, що були надані ветеринарно-санітарними лабораторіями відомчих ринків.

Крім того, з керівниками агропродовольчих ринків (торговельних комплексів) та фізичними особами проводиться активна роз'яснювальна робота щодо профілактики отруєння дикорослими грибами та продуктами їх переробки з врученням санбюлетнів.

За інформацією ДУ "Вінницький обласний центр контролю та профілактики МОЗ України" за поточний період 2024 року на території Вінницької області зареєстровано 1 випадок отруєння грибами з 2 потерпілими, серед яких одна дитина. Грибний сезон лише розпочався, тож ситуація залишається напруженою.

Як попередити отруєння дикорослими грибами та мінімізувати ризики від споживання - читайте за посиланням.

 

Записатись
Подати скаргу