Новини

30 Травень 16:01
Держпродспоживслужба Вінниччини проводить активну роз'яснювальну роботу з попередження захворювання тварин на сказ
Держпродспоживслужба Вінниччини проводить активну роз'яснювальну роботу з попередження захворювання тварин на сказ

Начальник Хмільницької районної державної лікарні ветеринарної медицини відвідав Корделівський та Люлинецький старостинські округи, провів інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо заходів з попередження захворювання тварин на сказ та вручив відповідні пам'ятки.

Сказ - це гостре вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу, яке характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.

Джерелом вірусу сказу є дикі та свійські хижі тварини. Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:

  • укус;
  • подряпину та мікроушкодження шкіри;
  • потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки, а в дикій природі — лисиці та вовки. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.

У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває 1-6 місяців. Початкові симптоми сказу: підвищення температури та біль, відчуття поколювання чи печіння у місці пошкодження. У процесі поширення вірусу розвивається смертельне запалення головного і спинного мозку.

Симптоми сказу у тварин залежать від стадії захворювання та можуть проявлятися через агресивність, параліч, слабкість, пригніченість, надмірне слиновиділення, відмову від їжі та води.

Завантажити інфографіку можна за посиланням.

 

Записатись
Подати скаргу