
Всесвітній день якості відзначається щороку в другий четвер листопада у багатьох країнах світу. Створення цього свята ініціювала Європейська організація якості, а незабаром ідея була підтримана також Організацією Об’єднаних Націй.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про захист прав споживачів", належна якість товару, роботи або послуги - властивість продукції, яка відповідає вимогам, встановленим для цієї категорії продукції у нормативно-правових актах, та умовам договору із споживачем.
Якість нашого життя визначається безліччю факторів, вагоме значення серед яких займає і якість товарів та послуг, якими ми користуємося щодня або час від часу. На жаль, доволі часто людям доводиться стикатися з проблемою придбання неякісного товару або послуги і варто зауважити, що це не додає ані здоров'я, ані психологічного комфорту.
Спеціалісти Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області наголошують: повернути кошти чи обміняти товар неналежної якості - законне право споживача!
Відповідно до ст.8 Закону України "Про захист прав споживачів", у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, має право вимагати:
- пропорційного зменшення ціни;
- безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;
- відшкодування витрат на усунення недоліків товару.
У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника (продавця, виконавця) або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:
- розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;
- вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.
Розгляд та опрацювання звернень щодо порушення прав споживачів під час придбання товарів чи послуг є одним з пріоритетних напрямків роботи Держпродспоживслужби.
Шановні споживачі, якщо під час придбання товарів або отримання послуг ваші права було порушено, а самостійно вирішити питання ви не можете - звертайтесь до Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області:
- за адресою м. Вінниця, вул. Праведників світу, 19;
- за телефоном 65-88-44 (громадська приймальня);
- через форму на офіційному вебсайті.